KURSY

INDYWIDUALNE

Dwa psy biegną do szkoły dla psów

Mnóstwo praktyki, a także wiedzy teoretycznej. Małe, kameralne grupy, które pozwalają skupić się Instruktorkom na każdym psiaku. Tylko i wyłącznie pozytywne metody szkolenia, a do tego świetna zabawa.

Kurs Indywidualny

dla szczeniaków

Linia cyan

Zajęcia dla szczeniaków do 6 miesiąca życia. Kurs, podczas którego będziesz mieć instruktora na wyłączność w indywidualnie ustalanych terminach. W skrócie Szkoła dla Psów skrojona do Twoich potrzeb. Zajęcia odbywają się w siedzibie naszej Szkoły w Katowicach.

Ceny

Ceny:

199 PLN – 1 lekcja

599 PLN – 4 lekcje

999 PLN – 8 lekcji

Każda lekcja trwa godzinę.

Na wszystkie zajęcia obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna lub mailowa.

Dziewczyna głaszcze golden retrievera
Pies dostaje smaczka z ręki w szkole dla psów

Kurs Indywidualny

dla Kursantów

Projekt Pies

Linia magenta

Kurs, podczas którego będziesz mieć instruktora na wyłączność w indywidualnie ustalanych terminach. W skrócie Szkoła dla Psów skrojona do Twoich potrzeb. Zajęcia odbywają się w siedzibie naszej Szkoły w Katowicach. TYLKO dla byłych i obecnych Kursantów naszej Szkoły.

Ceny

Cena:

199 PLN – 1 lekcja

599 PLN – 4 lekcje

999 PLN – 8 lekcji

Każda lekcja trwa godzinę.

Na wszystkie zajęcia obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna lub mailowa.

Nasze Kursy możesz też opłacić korzystając z usługi PayPo płacąc za niego dopiero za 30 dni ;)

Posłuchaj opinii

naszych Kursantów

Google 4,9

★★★★★

(średnia z 229 opinii)

Facebook 5,0

★★★★★

(średnia z 61 opinii)

Pserdecznie polecam! Razem z Dallas braliśmy udział w kursie – Posłuszeństwo podstawowe. Wszystko było zorganizowane na najwyższym poziomie. Indywidualne podejście do każdego psiaka i jego potrzeb. Poza nauką była to niesamowita przyjemność dla nas i naszego pieska. Efekty są bardziej niż zadowalające i mamy super wspólne wspomnienie. Bardzo dziękujemy za całe szkolenie Pani Patrycji!

Karolina

Linia cyan

Pytania i odpowiedzi

Szkolenie

Linia magenta
Kiedy rozpocząć szkolenie psa?

Szkolenie psa najlepiej rozpocząć jak najszybciej, gdy tylko pies trafi do naszego domu. Oczywiście dobrze jest mu dać kilka dni na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu i przyzwyczajenie do nas, a następnie możemy śmiało rozpocząć treningi. Każdy pies bowiem, niezależnie od jego wieku, potrafi się uczyć. Nauka ta oczywiście wymaga kierowaniem się innymi zasadami szkoląc szczeniaki, dorosłe psy lub psich seniorów, ale w każdym przypadku jest możliwa. W dodatku udowodnione jest, że psy które często pracują głową, dłużej pozostają w dobrej kondycji, niż te które niezbyt często wysilają szare komórki. Szczeniaki natomiast, chłoną wiedzę jak gąbka, dlatego im wcześniej zaczniemy od nich czegoś wymagać i wskazywać im zasady panujące w domu, tym mniej w przyszłości będą sprawiać kłopotów swoim zachowaniem.

Które szkolenie będzie najlepsze dla mojego psa?

Jeżeli Twój pies nie skończył jeszcze 4 miesiąca życia, to dla niego mamy przygotowane zajęcia Psiego Przedszkola. Szczeniaki w wieku między 4 a 6 miesiącem życia, zapraszamy na zajęcia Psiej Podstawówki. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w tym wieku najważniejsza dla szczeniaka jest wczesna socjalizacja, przygotowanie go do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych i wizyt u weterynarza, ustalenie zasad panujących w domu, nauka podstawowych poleceń, nauka czystości oraz nie podgryzania opiekunów po rękach.

Jeśli jesteś opiekunem młodego lub dorosłego psa (więcej niż 6 miesięcy) i chcesz popracować nad jego posłuszeństwem, to wtedy zaprosimy Cię na kurs Posłuszeństwo Podstawowe. Dowiesz się jak komunikować się z psem, w jaki sposób go nagradzać i karać, jak nauczyć go najważniejszych poleń np. do mnie, siad, leżeć, nie rusz, puść, na miejsce itp.

Na inne Twoje pytanie możemy również odpowiedzieć na Konsultacjach Online.

Jaki metodami szkolicie psy w szkole Projekt Pies?

W naszej Szkole dla Psów szkolimy chwaląc psa za właściwe zachowania i tylko przy użyciu metod pozytywnych, tzn. stosując nagrody w postaci jedzenia, zabawy i kontaktu z człowiekiem. Nie używamy siły, przymusu, presji, kolczatek, łańcuszków zaciskowych, obroży elektrycznych itp.

Czy szczeniak w okresie kwarantanny poszczepiennej może uczestniczyć w szkoleniu?

Oczywiście, że tak. Zajęcia Psiego Przedszkola są przecież organizowane właśnie dla szczeniaków w okresie kwarantanny. Większość maluchów w naszych grupach jest zaledwie po pierwszym lub drugim szczepieniu i to właśnie podczas zajęć w naszej Szkole mają okazje bezpiecznie się socjalizować, bawić i uczyć podstawowych poleceń bez negatywnego wpływu na ich zdrowie.

Czy mogę zostawić psa na szkoleniu, po to aby ktoś wyszkolił go za mnie?

Szkolenie psa i jego posłuszeństwo bezwzględnie oparte jest o relacje, jakie ma on ze swoim opiekunem. Dlatego w naszej Szkole dla Psów nie wyszkolimy psa za Ciebie. Po pierwsze zazwyczaj jest to nieskuteczne (pies byłby posłuszny w stosunku do instruktora, a nie opiekuna), a po drugie głównym filarem szkolenia jest budowanie Waszych wzajemnych więzi, czego nie da się zrobić, jeśli opiekun będzie nieobecny.

Czy uczestnicząc w kursie, ćwiczę z psem tylko podczas zajęć, czy w domu i na spacerach również muszę o tym pamiętać?

Efekty pracy z psem pojawiają się tym szybciej im więcej z psem ćwiczysz i częściej utrwalasz jego właściwe zachowania. Dlatego niezwykle istotne jest, aby w ramach zadań domowych oraz codziennego życia, stosować nowo poznane polecenia. Im częściej będziesz to robić tym szybciej zobaczysz efekty swojej pracy i tym lepiej zbudujesz więź ze swoim psem. Pamiętaj też, aby nie traktować tych treningów w kategorii „muszę poćwiczyć”, lecz w kategorii „czas na zabawę” przy okazji stosując nowe umiejętności.

Co to znaczy pozytywne metody szkolenia psów?

Szkolenie metodami pozytywnymi polega na nagradzaniu zachowań pożądanych i ignorowaniu zachowań negatywnych (karanie stratą). Sposób nagradzania jest w dużej mierze zależny od indywidualnych preferencji pupila i tym sposobem niektóry pies w ramach pochwały otrzyma przysmak, inny ulubioną zabawkę, a jeszcze inny możliwość zabawy ze swoim opiekunem lub po prostu pieszczoty.

Czy psy agresywne mogą brać udział w szkoleniu?

Psy agresywne w stosunku do ludzi lub innych psów, niestety nie mogą brać udziału w zajęciach w naszej Szkole dla Psów.

Organizacyjne

Linia cyan
Co w sytuacji kiedy w dniu szkolenia pada deszcz, śnieg lub jest bardzo zimno?

W naszej Szkole dla Psów pogoda nie ma znaczenia. Jeśli jest zimno lub pada, to do dyspozycji mamy przytulną, ogrzewaną sale.

Jak zapisać psa na szkolenie?

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, mailowo lub wysyłając wiadomość przez Facebooka. Poprosimy Cię wtedy o podanie adresu mailowego, na który wyślemy Formularz Zgłoszeniowy i w zależności od wybranego rodzaju zajęć, poinstruujemy co dalej.

W jaki sposób przygotować psa do szkolenia?

Pies przed szkoleniem powinien odbyć spacer, jednak nie bardzo intensywny, aby miał jeszcze siły na szkolenie. Nie należy również karmić psa przed zajęciami, ponieważ nie będzie miał wtedy motywacji do ćwiczeń. Jeśli zatem zajęcia odbywają się rano, nie dawaj psu śniadania – swoją porcję dostanie na ćwiczeniach. Jeśli kurs zaplanowany jest na popołudnie, pozwól psu zjeść małe śniadanie, a resztę karmy otrzyma podczas treningu.

Jak ja mam się przygotować do szkolenia psa?

Przede wszystkim zabierz ze sobą dobry humor, energię i zapał do zabawy z psem – nie traktuj szkolenia jako przykry obowiązek lub przymus, ponieważ zwierzęta świetnie wyczuwają nasze emocje. Nie stresuj się jak wypadniesz i czy wszystko się uda, ponieważ w naszej Szkole nikt nikogo nie ocenia, tu każda psio-ludzka para jest inna, a najważniejsze to pozytywne podejście i dobra zabaw, bo właśnie to przynosi najlepsze efekty pracy. Pamiętaj też, żeby ubrać się wygodnie, tak aby czuć się komfortowo i nie stresować się czy pies Cię pobrudzi lub obślini.

Co zabrać ze sobą na szkolenie psa?

Na każde szkolenie, psa przyprowadzamy w obroży lub szelkach, ok. 1,5 metrowej zwykłej smyczy, zabieramy karmę i smakołyki, które pies lubi, jego ulubioną, nie piszczącą zabawkę, saszetkę na jedzenie (najlepiej taką przypinaną do paska) oraz woreczki na psie odchody. Nie stosujemy kolczatek, obroży zaciskowych, obroży elektrycznych, smyczy treningowych oraz smyczy automatycznych. O ewentualnych dodatkowych akcesoriach typu kocyk, kaganiec, szczotka, piłka itp. poinformuje instruktor na poszczególnych zajęciach.

W jakich sytuacjach pies nie może brać udziału w szkoleniu?

W szkoleniu nie mogą brać udziału psy chore, wykazujące zachowania agresywne w stosunku do ludzi lub innych psów oraz suczki w trakcie cieczki (dotyczy zajęć prowadzonych w grupach).

Czy suczka, która ma cieczkę może brać udział w szkoleniu?

Jeśli jest to szkolenie indywidualne i cieczka nie wpływa negatywnie na samopoczucie suczki to oczywiście może w nich brać udział. Jeśli mamy natomiast do czynienia ze szkoleniem grupowym psów, to niestety należy wstrzymać się z uczestnictwem w zajęciach do zakończenia cieczki.

Dlaczego na szkolenie nie można przyprowadzać psów w kolczatkach?

Używanie kolczatek to stosowanie tak zwanych metod awersyjnych, czyli wywołujących u psa ból, strach lub stres związany z presją. W naszej Szkole dla Psów, nie stosujemy takich metod, ponieważ najważniejsze naszym zdaniem, to budowanie pozytywnych relacji ze swoim pupilem, polegających na wzajemnym szacunku, zaufaniu i pozytywnych emocjach.